Problem z erekcją - jaka może być przyczyna?

Wraz z partnerem zaczęliśmy niedawno współżycie, były to jego początki. Gdy kochamy się, on musi leżeć na plecach, ponieważ w każdej innej pozycji opada mu, nawet w trakcie, gdy chcieliśmy zmienić pozycję. Gdy siedzę na nim, czuję podczas pieszczot, że staje, a po chwili opada, jeśli nie zaczniemy się kochać. Podczas stosunku nie ma problemów, jeśli jestem na górze, bez problemu szczytuje. Nie ma również problemu z ochotą na seks, mogę powiedzieć, że ma bardzo dużą. Jaka może być przyczyna? Partner ma 20 lat.

ponad rok temu

Lek. Marta Hat

Witam!

Kłopoty ze wzwodem u mężczyzn, którzy dopiero zaczynają współżycie, są bardzo powszechną dolegliwością. Zwykle nie powinny wzbudzać niepokoju, zwłaszcza, gdy wzwód występuje w innych sytuacjach.

Problemy z erekcją u mężczyzn młodych najczęściej spowodowane przez zaburzenia psychogenne, rzadko organiczne. Najczęściej jest to wynik przemęczenia, stresu, zbyt dużej ilości alkoholu lub innych używek. Do innych istotnych powodów należą także nadmierne obawy o niepowodzenie współżycia, niewielkie doświadczenie, a także współżycie w nieprzychylnej atmosferze czy niekorzystnych okolicznościach. Jeśli problem stanowi pojedynczy przypadek – nie ma powodu do niepokoju.
Warto zadbać o odprężającą atmosferę oraz w szczerej rozmowie udzielić wsparcia partnerowi.
Jeżeli problemy trwają dłużej, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty - psychologa (gdy zaburzenia erekcji wynikają z zaburzeń lękowych, osobowościowych lub zakłóconych relacji) lub urologa (gdy są wynikiem zaburzeń organicznych).

Pozdrawiam serdecznie