Problem z gęstą śliną u 22-latka

Witam, od dłuższego czasu mam tak jakby gęstą śline, często gdy zjem coś to później przez kilka minut nie mogę pozbyć się barwnika z danej potrawy, czy to buraczki czy sok marchewkowy. Tak samo często nie mogę jej odkrztusić, czuję jakby zaległą w gardle. Pytanie głupie ale strasznie to męczy.

szanowny Panie proszę spożywać więcej płynów, jeśli to nie pomoże to zalecam wizytę u lekarza POZ