Problem z jedzeniem - co zrobić, by moje dziecko spokojnie jadło?

Moja 6-miesięczna córeczka zawsze po kąpieli jest bardzo kapryśna, nie chce jeść, a jak już przystawiam ją do piersi to bardzo szybko ssie, tak jakby bała się, że ktoś jej zabierze mleczko. Probuję podawać jej kaszkę ryżową, ale jest tak samo. Gdy już przysypia, przystawiam ją do piersi i wtedy już spokojnie ssie pierś, ale po chwili zasypia. Nie wiem co mam zrobić, żeby była spokojniejsza przy jedzeniu wieczorem.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam;)

Maluch zapewne bardzo szybko pragnie zaspokoić głód, stąd ta łapczywość w trakcie jedzenia;) Zachęcam do częstszego karmienia albo wyciszania maluszka, głaszcząc go, mówić do niego w trakcie jedzenia;) Dobrze również skonsultować się z poradnią laktacyjną, aby uzyskać fachową pomoc dotyczącą wartości odżywczych pokarmu oraz wprowadzania nowych, stałych dań do diety malucha;)

Pozdrawiam