Problem z jedzeniem u niemowlaka

Moja córeczka 7,5 miesiąca nie chce jeść nic poza mlekiem(od 3tyg enfamil lipil) i owocami. Starałam się przemycić żółtko itp w jabłuszku - niestety od razu wyczuwa ze jest cos nie tak. Jest troszkę pulchniutka. Mleka wypija ok 700 ml w dzień a w nocy tylko woda bo budzi się. Niestety pije na rządanie. Tak już jej pozostało po karmieniu piersią. Czy mam powody martwić się o jej zdrowie? W schemacie żywieniowym powinna jeść 200ml zupki obiadki z mięsem ryba a ona nie chce ani ze słoika ani moich.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Czy się martwić. ... raczej nie ,niemniej jednak konieczna jest modyfikacja diety w takim przypadku. Warto zaznaczyć że dzieci kształtują dopiero swoje gusta kulinarne i stąd czasami trudno przyzwyczaić jest do nowych pokarmów

Dobry wieczór
Rozszerzanie diety u maluszków nie jest łatwe zwłaszcza na początku. Proszę pamiętać, że dziecko wyrabia sobie dopiero preferencje smakowe :-) i 2-3 próby to stanowczo za mało by się poddać. Koniecznie należy próbować wdrożyć na początek warzywa a potem pozostałe produkty zgodnie z wytycznymi.
Należy także być świadomym, że czasem nasza pociecha nie chce jeść bo czuje że jej nie służy dany produkt (mamy wówczas do czynienia z nietolerancją). Proszę zatem zaobserwować czy jest to zwykłe grymaszenie czy też po podaniu danego produktu są jakieś niepokojące objawy (luźniejszy i brzydko pachnący stolec, wysypka, niepokój dziecka etc.).
Jeśli potrzebuje Pani pomocy i wspacia specjalisty ds zywienia zapraszam serdecznie na konsultację do Gabinetu Dietoterapii. Z chęcią pomogę, doradzę. Mam pod swoją opieką zarówno mamy jak i maluszki.
Formularz kontaktowy znajdzie Pani na stronie www.dieta.eko.org.pl w dziale kontakt
serdecznie pozdrawiam