Problem z karmieniem 5-miesięcznego dziecka

Mam 5 m-czne dziecko, domaga sie piersi co 2 godz. A pije tylko 5 min jednak sukcesywnie i nie chce wiecej. Jak nie da sie mu piersi - zaczyna marudzic, nie zajmuje sie sam soba, poplakuje. W nocy budzi sie tylko raz ok 4 i wstaje po 7. Ogolnie jest bardzo pogodnym dzieckiem, nie chce smoczka ani butelki. Jeszcze nie dopija wody ani innych posilkow stalych, teraz zaczne wprowadzac. Z gory dziekuje za odpowiedz

Marta Mielniczuk

Witam,
na początku ssania jest tzw. faza wodna, dziecko przysysa się żeby zaspokoić pragnienie. Ważne jest czy dziecko prawidłowo przybiera na wadze, jeśli tak, to nie ma powodu do niepokoju. Pozdrawiam