Problem z kolana 4 lata po rekonstrukcji ACL

Dzień dobry, mam 23 lata jestem około 4 lata po rekonstrukcji ACL. Mam problem z kolanem mianowicie odczuwam ból zwłaszcza przy wchodzeniu i schodzeniu ze schodów oraz uczucie strzelania w kolanie. Niestety jestem przez kolejne 2 miesiące za granicą i nie mogę się skontaktować z lekarzem. Co to może być i jakie zastosować leczenie/metody zapobiegawcze?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skontaktować się z fizjoterapeutą aby Pana zbadał i zalecił fizykalne metody polepszenia stanu [uśmierzenia bólu]. Oczywiście najlepiej byłoby udać się do ortopedy i wykonać pełna diagnostykę.