Problem z komunikacją a dowóz dziecka do przedszkola

mieszkam na wsi sama z 4 letnim synem i 8 mies .maz jest za granica wraca do domu raz w miesiacu.ja nie mam mozliwosci zawozic syna do przedszkola ,mam agorafobie a u mnie na wsi nie ma przedszkola,babcia namawia mnie zeby starszy syn mieszkal z nia i tam chodzil do przedszkola a do mnie wracal na weekend,prawda ze bylo by mi troszke lzej bo nikt mi nie pomaga ale tez nie chce byc zwyrodniala dla syna.syn puki co nie ma kolegów tutaj na wsi a tam by sie rozwijal.co robic??

To na pewno bardzo trudna decyzja. Niewątpliwie dzieci w tym wieku są bardzo związane z mamami, a ta relacja kształtuje ich postawę w przyszłości. Jeśli jednak jest to według Pani najlepsze wyjście z tej sytuacji, warto je rozważyć. Inną ważna kwestią jest relacja synka z babcią- czy jest to bliska i stabilna relacja? Czy zgadzają się Panie pod względem metod i wartości wychowawczych itp. Pamiętając także, że w razie czego decyzje można zmienić.
Zachęcałabym także do podjęcia psychoterapii pod kątem Pani agorafobii. Pozwoli to Pani poradzić sobie z trudnością i ułatwi znacząco życie oraz uniezależni Panią od innych. Jeśli nie ma możliwości skorzystania z tradycyjnego gabinetu, można pomyśleć o gabinetach pracujących online. Pozwalają osobom w Pani sytuacji skorzystać z psychoterapii.

Witam
Na pewno jest to trudna decyzja dla Pani, ale może warto wykorzystać pomoc babci w tym żeby mogła Pani podjąć leczenie agorafobii. To zaburzenie można leczyć. Bardzo dobre rezultaty daje psychoterapia - wtedy będzie Pani mogła sama wozić swojego synka do przedszkola.
pozdrawiam Ludmiła Kulikowska Kubiak

Witam,
najważniejsze, żeby zadbała Pani o siebie i swoje problemy. Psychoterapeuci pracują również na NFZ w Poradniach Zdrowia Psychicznego (potrzebne jest skierowanie od lekarza rodzinnego). Wówczas łatwiej będzie Pani opiekować się synem. Zachęcam do spotkań osobistych, w realnym kontakcie z terapeutą.

Natomiast, co do skorzystania z pomocy babci . Pierwsze pytanie, czy jest to osoba, której może Pani zaufać i czy jest chętna do podjęcia współpracy z Panią, pomocy, bez ambicji zastępowania chłopcu mamy (bo tego nie uda się zrobić). Dodatkowo zachęcam do podjęcia rozmowy z synem, posłuchania jego zdania, przemyśleń, uczuć. Może Pani powiedzieć mu, że rozważa pomoc babci i chce w związku z tym posłuchać jak on to widzi, jakie ma zdanie. Taka rozmowa pomoże Pani podjąć decyzję, wywnioskuje z niej Pani, jaką relację ma syn z babcią.
Pozdrawiam