Problem z koncentracją - jak temu zaradzić?

Nazywam się Michał, mam 18 lat. Mój problem leży w tym, że jeżeli np. nauczyciel mnie pyta o coś, nie umiem powiedzieć swoimi słowami. Jak nie wykuję czegoś na blachę, to praktycznie nic nie powiem. Nie mogę niczego wymyślić np. przy pisaniu czegokolwiek lub przy analizie danego fragmentu. Ogólnie to jestem jakiś ciemny, nie wiem co mam robić. Czym to jest spowodowane? ;(
18 LAT ponad rok temu

Witam,

Trudności w koncentracji mogą znamionować wiele zaburzeń o silniejszym jak i lżejszym charakterze, ale na podstawie tak krótkiej wiadomości nie mogę zdiagnozować ich przyczyn u Ciebie. Równie dobrze trudności o jakich wspominasz mogą być naturalnym wynikiem okresu dojrzewania, w jakim obecnie jesteś - wiele zależy bowiem od tego, od jak dawna obserwujesz takie problemy. By w pełni zagłębić się w Twoją obecną sytuację i dobrze zaanalizować podłoże problemów konieczne jest bezpośrednie spotkanie z psychologiem. Z tej przyczyny z całego serca radzę, abyś zdecydował się udać na konsultację do szkolnego psychologa lub pedagoga - wówczas z pewnością uzyskasz fachową pomoc.

Pozdrawiam