Problem z krzepliwością po ekstrakcji zęba

Dzień dobry, Wczoraj z rana miałam usuniętą szóstkę, bez szycia. Do wieczora miałam problem z krzepliwoscią rany. Niewiele jadłam, zjadłam papkę po drugiej stronie jamy ustnej dopiero wieczorem. Dziś jak się obudziłam zobaczyłam biały nalot na ranie, boję się że to resztki pokarmu. Boję się że podraznie skrzep, a z drugiej strony że wda się jakieś zakażenie... Czy powinnam udać się do lekarza by oczyscil ranę? Pozdrawiam

Biały nalot to zewnętrzna warstwa skrzepu. Aby odkazić można przepłukać płynem z chlorchexydyną np.eludrill, corsodyl lub oreksyd. Nie wysysać. Pozdrawiam