Problem z miesiączką i zajściem w ciążę. Co robić?

Witam mam 26 lat i od ponad pół roku mam problem z miesiączką.Moje miesiączki są regularne, ale trwają tylko 2-3 dni i są skąpe, do tego wszystkiego występują tylko podczas oddawania moczu - wcześniej było wszystko dobrze. Rok temu miałam ciąże obumarłą i zabieg wyłyżeczkowania, po pół roku zrobiła mi się torbiel na jajniku, ale na szczęscie się wchłonęła. O tym okresie mówiłam mojej pani doktor, ale ona nie zareagowała na to, nie wiem co mam robić - jaka może być przyczyna tego stanu? Dodam jeszcze, że mam problem z zajsciem w ciąże i od półtora roku przyjmuję D*** 2 razy dziennie, od 16 do 25 dc , 1 tabletkę B*** na noc. Codziennie przyjmowanie tych tabletek pomoglo mi zajść w ciążę, ale od tamtej pory nic ostatnio nie dostałam. Brałam jeszcze C***, 1 tabletkę od 5 do 9 dc. Pierwszy cykl już za mną, a ciąży nie ma - czy powinnam zrobić jakieś badania? A może zmienić lekarza?

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani! Krótkie krwawienia miesięczne przy ich regularności nie są powodem do niepokoju. Zapewne występowanie tego zjawiska związane jest ze stosowanym leczeniem. Niestety, ale diagnostyka i leczenie problemów z zajściem w ciążę jest trudne i często mało skuteczne. Proponowałbym porozmawiać o swoich obawach, lękach, ale i oczekiwaniach ze swoim ginekologiem. Jeśli wysłucha ich i zaproponuje pewne postępowanie, proszę mu zaufać. Jeśli jednak znowu nie zwróci na to uwagi, proszę się nie krępować i zmienić lekarza.

Warto zgłosić się do specjalisty ginekologa-endokrynologa lub do poradni zaburzeń płodności. Lekarze zajmujący się w szczególności tym problemem i mający ogromne doświadczenie napewno udzielą Pani odpowiedniej pomocy i rady. Proszę być dobrej myśli.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.