Problem z miesiączką po zabiegu łyżeczkowania

18 sierpnia miałam zabieg łyżeczkowania. Poronienie zatrzymane 9/6. 19 września dostałam pierwszą miesiączkę, pierwsze 2 dni było tylko krwawienie kolejne 2 dni bardzo obfita miesiączka i 2 dni plamienie. 17 października zaczęłam plamić (dosłownie jedna różowa plamka przez cały dzień) tak wyglądają kolejne 3 dni, potem pojawiło się troszkę więcej krwi, ale wciąż to nie wygląda jak miesiączka tylko mocniejsze plamienie (w zupełności wystarczy wkładka nie podpaska). Po pierwszej miesiączce przyjmowałam krem dopochwowy D**** ze względu na żółte upławy.

Co sprawia, że moja miesiączka nie wygląda normalnie? Czy w/w krem D*** może mieć wpływ na okres? Czy mogę obawiać się zrostów po zabiegu, i czy plamienie zamiast okresu jest objawem zrostów? W ciąży nie jestem.

ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Antybiotyk nie powinien mieć wpływu na obfitość miesiączki. Plamienie zamiast miesiączki może być niestety objawem zrostów w jamie macicy. Aby je wykryć należy zrobić USG po umieszczeniu płynu w jamie macicy (sonohisterografia). Pewniejszą metodą, umożliwiającą jednoczesne przerwanie ewentualnych zrostów (ale niestety bardziej inwazyjną) jest histeroskopia. Powinna się Pani udać do swojego ginekologa, który na podstawie badania i wywiadu skieruje Panią lub wykona odpowiednie badanie.

Pozdrawiam serdecznie!