Problem z mięśniem najszerszego grzbietu u 27-latka

Witam, mam problem z mięśniem najszerszego grzbietu bądź jeszcze głębiej z mięśniem obłym mniejszym lub większym. Po treningu próbowałem rozciągać się i oparłem rękę o ścianę, moje naciśnięcie było dość mocne i mięsień najszerszy w okolicach łopatki na końcu szczepiania mięśnia poczułem jak by się przesunął i mocne ukłucie aż przerwałem rozciąganie. Bolało mnie z tydzień czasu a potem zauważyłem duży dyskomfort który zaczyna się rozrastać, tzn. Mam brak czucia mięśnia szerszego bądź obłego, podczas ćwiczeń na barki czuje jak ociera mi się o żebra i sprawia ból, w normalnym funkcjonowaniu uszkodzoną stronę mam luźną, natomiast prawidłowy mięsień trzyma mi prawą stronę i mam uczucie jakbym pod łopatką nosił piłkę a w lewej stronie nic. Później zauważyłem że klatka od strony uszkodzonej zrobiła się delikatnie wklęsła, ogólnie zaczynają robić się dziwne zmiany, dlatego prosiłbym o jakąś radę bądź pomoc. Za tydzień mam skierowanie na badanie EMG klatki piersiowej, potem postaram się zrobić właśnie z mięśniem najszerszego bądź obłym. Chciałbym znaleźć przyczynę i móc to zrobić nawet jeżeli będzie wymagało zabiegu bo jest to uciążliwe i przeszkadza mi w normalnym funkcjonowaniu.. Mam dopiero 27 lat, i jestem aktywny fizycznie. Duże zaangażowanie w sport i chciałbym to kontynuować. Proszę o jakieś rady, gdzie się skierować, komu powiedzieć, od czego zacząć no i jak wygląda takie postępowanie i czy nie będę musiał wydawać majątku na zrobienie, czy takie zabiegi będą refundowane na NFZ ? Pozdrawiam i czekam na kontakt.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z wykwalifikowanym fizjoterapeutą, który ma doświadczenie w leczeniu sportowych urazów.