Problem z mówieniem i kontrolą ciała u 37-letniego mężczyzny

Szanowni, mòj 37-letni mąż wròcił dzisiaj z pracy po długim maratonie(pracowal intesywnie od 3 dni, mało sypiał, jadł niewiele).Stanął w progu domu i przestał mòwić. Bełkotał coś, szeptał, nie kontrolował ciała. Był świadomy, przerażony, ale nie był w stanie wpowiedziec zdania. Z bezsilnosci sie rozplakal. Atak trwał kilka minut, potem powtòrzyl sie 2x. Twierdzi, ze dzis w pracy sie zawieszał. Nakarmilam go, dalam witamy, teraz spi. Boje sie o niego...nie wiem, czy to fizis czy psyche?

Dzień dobry,

Proszę namówić męża na wizytę u lekarza psychiatry, który po osobistym zbadaniu, zaproponuje dalsze kroki.

Dzień Dobry Pani,

Proszę nie czekać, a niezwłocznie i pilnie skorzystać z konsultacji lekarskiej, "na cito".

Życzę Państwu tylko dobrych wiadomości,
Irena Mielnik-Madej