Problem z nabraniem głębokiego oddechu i nerwowość u 35-latki

Mam problem z głębokim nabraniem oddechu, ciągle mi mało powietrza, czasem kołacze mi serce. Są dni kiedy wszystko jest dość dobrze a następnego czuję się fatalnie. Jestem nerwowa, a jak serce mi kołacze to wpadam w panikę, oblewa mnie zimny pot, panicznie boję się że umrę. Ostatnio taki atak przydarzył mi się w nocy, myślałam że to zawał. Mam troje małych dzieci, robiłam 3 lata temu EKG, USG serca i Holter. Nic nie wykazały ale mi te ataki się przydarzają, panicznie się ich boję. Co to może być

Droga Pani,
była Pani u kardiologa przed 3 laty, może warto powtórzyć badania, by wiedzieć, jak wygląda aktualny stan Pani zdrowia. Jednak abstrahując od wizyty u lekarza, zachęcam do kontaktu z psychoterapeutą. Z pani opisu wygląda, że doświadcza Pani objawów nerwicowych, tak mogą przebiegać również ataki paniki. Niewiele pisze Pani o swoim życiu emocjonalnym, jednak przy trójce małych dzieci może się Pani czuć obciążona i przemęczona, a nie dopuszczając do siebie trudnych emocji, takich jak frustracja, złość czy żal, może skutkować objawami somatycznymi takimi jak duszności czy kołatanie serca. Jest Pani młodą osobą, warto więc poświęcić czas dla siebie i przyjrzeć się swojej emocjonalności, szczególnie, że ma Pani dla kogo to robić!
Pozdrawiam
Katarzyna Iwanicka

Dzień dobry,

Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty, celem diagnozy i stosownego leczenia.

Witam. Rozumiem, że wychowuje Pani dzieci sama. Przypuszczam, że fakt ten może mieć podstawowe znaczenie dla występowania objawów, które Pani opisała. Potrzebna jest pomoc psychologa, psychoterapeuty. Pozdrawiam