Problem z nadmiernym poceniem się dłoni i stóp u 18-latki

Witam. Otóż problem tkwi w nadmiernym poceniu się moich dłoni i stóp, chociaż przyznam, iż na dłoniach najbardziej mi zależy. Dłonie mam ogólnie wilgotne, jednak nasila się to podczas nawiązywania nowych znajomości, rozmowy z ważnymi dla mnie osobami lub po prostu siedzenia na zajęciach w szkole. Jeżeli zaś chodzi o stopy, to zawsze mam brzydki zapach w butach, co również nie jest komfortową sprawą. Pozdrawiam i czekam na jakąkolwiek odpowiedź, Klaudia

Witam. Być może cierpi Pani na grzybice stóp. Warto udać się do dermatologa który przeprowadzi bezpośrednie badanie. Objawy mogą mieć również po części podłoże psychogenne.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się do lekarza oraz wykonać podstawowe badania profilaktyczne krwi a także oznaczyć hormony tarczycy.

Witam najpierw nalezy wykonać badania po konsultacji z lekarzem, jeśli po wynikach badań będą nadal wskazania, można obie okolice ostrzynąć botoxem .