Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z nauką i koncentracją

Kamil, lat 16. Chodzę do I klasy liceum. W gimnazjum praktycznie się nie uczyłem, jedynie "od święta". W liceum uczyć się już trzeba i tu pojawia się problem. Nie potrafię się skoncentrować na nauce, siadam z zeszytem, czytam chwilę treść, ale po chwili wszystko potrafi rozbić moją uwagę. Patrzę w zeszyt, ale myślami błądzę nie wiadomo gdzie. Wyobrażam sobie najróżniejsze rzeczy, nie potrafię się niczego nauczyć, niewiele zapamiętuję. Jak mogę rozwiązać ten problem? Jeśli tego nie zmienię, może się to dla mnie źle skończyć...

MĘŻCZYZNA, 16 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja po

Niestety, czasami niektóre metody zabezpieczenia przed ciążą zawodzą, może dojść do pęknięcia prezerwatywy lub kobieta zapomni o tabletce antykoncepcyjnej. Coraz częściej mówi się o antykoncepcji awaryjnej, która jest określana również jako antykoncepcja ?po? czy antykoncepcja ratunkowa.

Kamilu, uważam, że powinieneś umówić się na wizytę u psychologa, który określi przyczynę Twoich problemów z koncentracją uwagi. W każdym mieście znajduje się poradnia psychologiczno-pedagogiczna, spis poradni znajdziesz bez problemu w internecie. Porządna diagnoza jest podstawą do rozpoczęcia jakichkolwiek działań, które pomogą Ci w lepszej koncentracji uwagi.

Na szybko mogę Ci poradzić, abyś przed przystąpieniem do nauki wybrał się np. na rower. Wysiłek fizyczny pomaga się skupić. Zadbaj również o odpowiednie miejsce do nauki. Potrzebujesz ciszy i spokoju, w zasięgu Twojego wzroku nie powinny się znajdować przedmioty, które mogą Cię rozpraszać, najlepiej, żeby była to pusta, biała ściana. Rób częste przerwy, np. co 15 minut zrób 5 pompek.

Trzymam za Ciebie kciuki!

Psycholog, seksuolog oraz mediator i negocjator.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy