Problem z nawiązywaniem kontaktów oraz brak zainteresowań i pasji

Witam. Mam problem ze sobą. Uważam, że z niczym sobie nie dam rady, do niczego się nie nadaję. Mało wychodzę z domu, ponieważ źle się czuję wśród ludzi. Jestem osoba bardzo cichą, z trudem nawiązuje nowe kontakty. Jestem osobą, która wszystkie problemy przechowuje w sobie. Nie potrafię wyrażać swojej opinii, z góry zakładam, że co powiem będzie źle i zostanę wyśmiana lub poniżona. Mam tak od dziecka. Nie mam zainteresowań ani pasji. Co mam zrobić, żeby poprawić swój stan psychiczny ?

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza