Problem z nawracającą grzybicą pochwy u 21-latki

Witam! Od jakiegoś czasu mam powracająca grzybice pochwy. Wyciągu około pół roku pojawiła się ona aż 3 razy. Dbam o higienę osobista razem z partnerem. Bralam tez globulki dopochwowe zapisane przez ginekologa. Po nich trochę jest okej, ale problem wraca. Co może być przyczyna?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Problemem może być zachwianie równowagi bakteryjnej okolic płciowych. Radziłbym wykonanie posiewu oraz mykogramu pochwy.