Problem z nerwicą lękową, depresją, hipnofobią i tanatofobią u 27-latki

Witam! Mam 27 lat i problem z nerwicą lękową, depresją, a także m.in zaawansowaną hipnofobią i tanatofobią. Trwa to już kilka lat, przez dwa lata przyjmowałam bezskutecznie leki antydepresyjne. Podejmowałam też psychoterapie, ale wszystko się tylko nasiliło. Jedynie leki z grupy benzodiazepin potrafiły zmusić mnie do spania. .Proszę o radę.

Mgr Dawid Karol KoĹodziej

Leki z tej grupy są uzależniające. Radzę podjąć psychoterapie by odkryć źródło Pani lęków. Pozdrawiam

Dzień dobry,

Namawiam na ponowne podjęcie psychoterapii.
W przypadku zaburzeń lękowych psychoterapia jest podstawową metodą leczenia, a leki które Pani przyjmowała (przyjmuje?) są uzależniające i do krótkookresowego stosowania. Nasilenie objawów jest normalne i częste w trakcie psychoterapii.