Problem z nieregularnymi i bolesnymi miesiączkami u 18-latki

Dziewczynka lat 18 wykonane badania w kierunku nieregularnych i bolących miesiączek. Hormony (progesteron, androstendion, testosteron, LH, Fsh , estradiol) w normie. Niepokoją nas wyniki DHEAS 24 grudnia - 452 mcg/dL (norma do 307), wynik powtórzony 12 stycznia i jest o wiele wyższy 664mcg/dL. Dziewczynka ma jednostronną agenezję nerki. Czy to ma wpływ na funkcjonowanie nadnerczy? I czy to jest prawidłowe tak szybko rosnący DHEAS?

Witam, należy wykluczyć zaburzenia funkcjonowania nadnerczy/ wrodzony przerost nadnerczy? Proponuję wizytę u endokrynologa. Serdecznie pozdrawiam