Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z nietrzymaniem moczu po usunięciu cewnika

Jestem w podeszłym wieku, nie mam problemów z prostatą. Problem z nietrzymaniem moczu zaczął się od momentu usunięcia cewnika z cewki moczowej po zabiegu operacyjnym bypassa nogi. Z czasem to minęło, ale nadal mam momenty, kiedy nie mogę zdążyć do toalety, gdy mam nagłe parcie na oddanie moczu i wtedy trochę mi popuszcza mocząc bieliznę. Jak sobie pomóc farmakologicznie?
ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Daniel Lewczak Urolog
60 poziom zaufania

Po usunięciu cewnika zgłaszane przez Pana objawy mają prawo się pojawić. Mogą wynikać z infekcji, lub nadreaktywności pęcherza moczowego. Należy wykonaćbadania laboratoryjne i USG a następnie wdrożyć odpowiednie leczenie.

0
Lek. Artur Jeliński Urolog
75 poziom zaufania

proponuje wizyte u urologa ,zgadnienie jest zbyt obszerne .zeby mozna bylo go rozwaac na drodze wiadomosc tekstowych w PC.Na poczatku badanie moczu i ewtulany posiew ,usg zocena zlegania no i badanie stercza(DRE)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy