Problem z oddawaniem kału u córki a olejek rycynowy

Dzień dobry . Moja córka ma 5 od momentu pójścia do przedszkola ma problemu z oddawaniem kału . Co 2-3 dni zrobi bobki suche i twarde . Wszystko było stosowane ( na zaparcia dla dzieci) byłam z córką u rodzinnego badania , krew , próbka kału ale nic nie wykazało wszystko w normie . pani doktor przepisała tylko wapno . Czy mogę podać córce olejek rycynowy ?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Nie radziłbym podawania olejku rycynowego. Proszę zadbać o odpowiednie nawodnienie córki, odpowiednią ilość błonnika w diecie oraz dostateczna ilość [najlepiej codziennie]aktywności fizycznej dziecka. Pozdrawiam.