Problem z odstawieniem SSRI

Jak mowic dr ze nie chce odstawic ssri?zapisał wellbutrin i każe ten odstawić.mówiłam że zlagodzil zok.mam też depresję.u mnie monoterapia nie sprawdza się.duzo pacjentów bierze kilka leków,terapia jest skuteczniejsza.leki nawet oba na depresję działają inaczej.psychiatra mówi że albo jedno albo drugie,szczególnie że wcześniej brałam kilka(u innego lekarza,a pogorszyło się jak zostawił mi tylko jeden lek)że młody wiek itp.czy te leki są bardzo szkodliwe,to trucizna? nie mam jak znów zmienić dr

Dzień dobry,

Myślę, że warto powiedzieć lekarzowi o tym czego się Pani boi i spróbować z nim spokojnie porozmawiać, rozumiem, że odstawienie leków wzbudza w Pani duży niepokój.
Depresję leczy się również za pomocą psychoterapii, może się to odbywać w ramach NFZtu np. na oddziale otwartym lub prywatnie.

Witam lekarz ma rację.
Leki na depresję, zaburzenia lękowe i nerwice maję niesłychanie dużo skutków ubocznych i ich kobinowanie jest bardzo niebezpieczne.
Radziłbym posłuchać lekarza i jednocześnie zapewnić sobie support psychoterapeutyczny
aby w ogóle mieć szansę na pozbycie się tych chorób.
Pozdrawiam serdecznie