Problem z okazywaniem uczuć u 18-letniej osoby

mam problem z okazywaniem uczuć i z rozmowami na temat który do tąd nie wchodził w moje życie jak to zmienić?

Witam,
zastanawiam się na czym polega ten problem. Czy jest związany z nieśmiałością, brakiem zaufania a może lękiem? Niektórym ludziom łatwiej się otwierać, innym trudniej. Jeśli potrzebuje Pani zmiany rekomenduje wizytę u psychologa. Zachęcam też do poszukania książek na temat relacji międzyludzkich i mechanizmów psychologicznych. Dobra lektura też potrafi być pomocna.

Witam. Na tego rodzaju problemy nie ma krótkiej i szybkiej rady, typu: proszę robić to i tamto. Wymaga to raczej dłuższej pracy nad sobą i pewnego treningu w sytuacjach społecznych. Proszę rozważyć podjęcie psychoterapii. Ze względu na naturę problemu szczególnie pomocna może być psychoterapia grupowa. Pozdrawiam.