Problem z opanowaniem emocji i agresja u męża

Witam! mam problem Od 2 lat nasz związek to koszmar mój mąż ma problem z opanowaniem emocji bardzo błahe sprawy wyprowadzają go z równowagi on staje się agresywny Chociaż mogła bym powiedzieć że to ja jestem główną przyczyną tego czasem też na niego krzyczę mąż bardzo skupia się na mnie, na moich słowach gestach i analizuje moje zachowanie. słowa jakie wymawiałam pomóżcie ewentualnie jak mu wytłumaczyć że mamy ogromny problem bo on niestety tego nie widzi

Witam,
zastanawiam się co to znaczy, że mąż staje się agresywny - czy stosuje wobec Pani przemoc? Obie strony mają zawsze swój wkład w kłótnie, natomiast nie znaczy to, że którakowliek ze stron może dopuszczać się agresji, czy uciekać się do przemocy. Zachęcam Panią do nauczenia się stawiania granic mężowi oraz konstruktywnego radzenia sobie ze swoimi emocjami. Można to zrobić na warsztatch rozwojowych dla kobiet, można też u psychoterapeuty bądź psychologa np. w Poradni Zdrowia Psychicznego (potrzebne jest do niej skierownaie od lekarza rodzinnego). Jeśli rzeczywiście dochodzi do przemocy może warto wziąć udział w kursie samoobrony.
Na dzień dzisiejszy zachęcam do porozmawiania z mężem ( w sytuacji spokojnej, gdy się Państwo nie kłócicie )otwarcie na temat swoich uczuc i przemyśleń, może warto zaproponowac mu terapię małżeńską?
Pozdrawiam

Dzień dobry!

Proszę skorzystać z pomocy np. w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Centrum Interwencji Kryzysowej, Ośrodku Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Centrum Pomocy Rodzinie, Centrum Praw Kobiet itp.
Pomoc psychologiczna w tych miejscach może ocenić, czy w Państwa związku pojawia się przemoc i jak można sobie z nią radzić i przeciwdziałać.

Pozdrawiam!