Problem z oponką na brzuchu

Witam, mam 26 lat, ważę 48 kg i mierzę 166 cm. Mam taki problem, ponieważ po ciąży schudłam sporo, ale nie mogę zgubić oponki na brzuchu. Nie stosuję żadnej diety, tylko staram się jeść ostatni posiłek o 17.00 godz., ale bardzo bym chciała oponki troszkę się pozbyć.
26 LAT ponad rok temu

Witam,

Pani BMI wynosi 17,45. Odpowiada to niedowadze (norma 18,5-25). Nie powinna się Pani odchudzać.

Przykładowe ćwiczenia na płaski brzuch to:
• brzuszki proste,
• brzuszki skośne,
• skłony w przód do siadu równoważnego,
• brzuszki na piłce (w tym wypadku dodatkowo trzeba pokonać niestabilność piłki, co pobudza do pracy mięśnie głębokie),
• prostowanie kończyn dolnych ze stopami lekko uniesionymi nad podłogą,
• unoszenie miednicy w leżeniu na plecach,
• "rowerek",
• zginanie tułowia w bok w leżeniu bokiem.

Z zajęć typu fitness polecałabym:
- energy kick (z dużą ilością energicznych kopnięć i ciosów, w których wykonanie zaangażowane są mięśnie brzucha),
- zajęcia na siłowni,
- piłki (ćwiczenia wykonywane na specjalnych dużych piłkach wprawiających w stan niestabilności, którą trzeba pokonać siłą mięśni),
- postural training (ćwiczenia korygujące wady postawy, mające za zadanie zwiększyć wytrzymałość mięśni odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej postawy, także mięśni brzucha),
- fat burner - ćwiczenia spalające tkankę tłuszczową.

Pomocne mogą być masaże brzucha, stosowanie kosmetyków ujędrniających oraz ciepło-zimne natryski.

Proszę pamiętać, że jeśli od porodu minęło niewiele czasu, a rodziła Pani przez cesarskie cięcie, ćwiczenia angażujące mięśnie brzucha do intensywnej pracy mogą być niekorzystne. Najlepiej w tej sprawie zasięgnąć porady lekarza prowadzącego.

Pozdrawiam