Problem z opuchlizną stóp u 43-latki

Dzień dobry, Agnieszka. Od kilku miesięcy bardzo puchną mi stopy, opuchlizna ciągle się powiększa, mam trudności z poruszaniem palcami i zaczynają się coraz częstsze skurcze łydek. Opuchlizna zaczyna się od kostek a kończy przed palcami, jest tak duża, że mało mi skóra nie pęknie. Po braniu tabletek ( tialorid i furosemidum), objawy się nasilały i mało nie traciłam po nich przytomności. Chciałam nadmienić, że dużo chodzę, nie używam soli od kilkunastu lat, jem dużo białka i piję ok. 4 litr .wody dziennie. Moje dodatkowe choroby to.. lewa zastawka serca się nie domyka, lewy mięsień powiększony... reumatoidalne zapalenie stawów, refluks, nadżerki w żołądku i przepuklina, nadciśnienie, w kościach mam ( torbielówki, martwice jałowe, rozrzedzenia kości itd. jestem już po 6 operacjach ( 3 razy kręgosłup - odcinek lędzwiowy, artroskopia kolana lewego,- czekają mnie endoprotezy-... endoprotezy w obu biodrach ), zniszczony odcinek szyjny i piersiowy. Bardzo proszę o pomoc, do jakiego lekarza mam się udac z opuchniętymi stopami? Czy prywatna wizyta u angiologa potrzebuje skierowania od internisty? Bardzo proszę o pilną odpowiedz, dziękuję!

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym skonsultować się z ortopedą oraz angiologiem. Na prywatne wizyty nie potrzebuje Pani skierowania.