Problem z ostrością obrazu u krótkowidza

Mężczyzna lat 58. Krótkowidz. Ostrość wzroku w okularach b.dobra. Od pewnego czasu (1 miesiąc ?) mam aureolę wokół świateł samochodowych, świateł na skrzyżowaniach. A zauważyłem to najpierw rano jak uruchamiał się dekoder TV z czerwonym nr kanału. Obraz z TV ostry a świecący nr kanału nieostry. Ze schorzeń mam lekkie nadciśnienie 145/90. Co się dzieje?

Małgorzata Panek

Konieczne jest badanie ostrości wzroku oraz ocena rogówki idna oka.
Proszę zgłosić się do okulisty.
Pozdrawiam