Problem z partnerem, który jest uzależniony od pomocy rodzinie

Witam, jak mogę pomóc chłopakowi (jestem z nim 6lat),który jest uzależniony od pomagania swoim rodzicom.Rodzice mają pracę (dobrze płatną),ale żeby dorobić mają gospodarkę.Sami nie dają rady,bo to ciężka praca fiz.,więc ciągle karzą robić to mojemu lubemu,a on im nie odmawia i po swojej pracy pomaga w foliach(ok12-14h dziennie pracy)Ostatnio widujemy się raz w tyg.bo on nie ma czasu,bo pomaga.Ja poza pracą mam hobby,relaks itp.On żyje tylko pracą i presją rodziców -rodzice niszczą nasz Związek:(

Dzień dobry,

Może dobrym krokiem będzie propozycja wspólnej konsultacji u psychoterapeuty par ? I ewentualnym podjęciem terapii ?
Taka forma pomocy raczej dostępna jest prywatnie, niż w ramach NFZ.

Witam. Proponuje zaprosić chłopaka na romantyczną kolacje. Podczas niej na spokojnie będziecie mogli porozmawiać. Należy być szczerym i jasno powiedzieć czego Pani brakuje, przedstawić swoje oczekiwania, oczywiście w sposób nie rażący jego uczuć i osoby.