Problem z paznokciami u stóp u 2-letniego syna

Paznokcie u stop mojego 2-letniego syna wygladaja jak szpony. Najmniejszego nawet nie da sie obciac. Jego przekroj jest owalny. U obu stop trzy ostatnie paluszki sa juz znieksztalcone a pozostale palce choc ciensze to juz zmieniaja kolor. Martwie sie ze z pozostalymi bedzie tak samo. Co moge robic w takiej sytuacji? Dodam ze moja tesciowa oraz mama tez maja takie "szpony"

Witam. Przede wszystkim należy dbać o dobieranie dziecku wygodnego, nie uciskającego płytki paznokcia obuwia. W razie możliwości w domu dziecko może również chodzić bez butów. Stopy dziecka powinien również obejrzeć pediatra który zweryfikuje czy wygląd paznokcie nie jest dodatkowo spowodowany przez infekcję grzybiczą.

Aby rozwiać wszystkie wątpliwości trzeba pokazać synka lekarzowi pediatrze zwłaszcza ,że pisze Pani ,iż paluszki są zniekształcone ( ? ).
On pokieruje ewentualnie o ile będzie taka konieczność dalszą diagnostyką.

Pozdrawiam