Problem z pełnym oddechem, ucisk w klatce piersiowej i ból w plecach

Witam Bardzo Serdecznie . Mam od miesiąca wielki problem z pełnym oddechem, brak ulgi .. tchu. 24 h !! do tego doszło pieczenie lub ucisk w klatce piersiowej lub ból w plecach, jestem za granicą, nie mam ubezpieczenia, poszłam prywatnie do pulmonologa, który obsłuchał klatke piersiową i przepisał mi paracetamol i tableki na alergie i choroby płucne oraz na uspokojenie. nie czuje ulgi ,nie pomogło. Co mi może dolegać?? Lekarz stwierdził tez na koniec ze to na tle nerwowym .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rzeczywiście najprawdopodobniej jest to związane ze sferą psychiczną. Warto jednak wykluczyć wszelkie inne możliwości. Wskazane jest wykonanie badania obrazowego klatki piersiowej oraz EKG serca.