Problem z pogorszeniem wzroku u 28-latki

Mniej więcej po okresie roku pracy przy komputerze (jestem prawnikiem), zaczelam zauważać pogarszanie się wzroku (wcześniej miałam mała wadę, raczej zerowa bądź -,025, -0,5). Po badaniach okulistycznych okazało się ze wynosi ona (sierpień 2018 - po roku pracy przy komputerze - odpowiednio na lewym oku -0,75 a prawym -1,5). Zdecydowałam się na wykonanie rezonansu magnetycznego głowy, który wykazał iż wszystko jest w porządku. Stad moje pierwsze pytanie - czy lrzy pracy przy komputerze , bez noszenia okularów ochronnych, osobie która nie miała w zasadzkę żadnej wady mogła zrobić się tak duża wada ? Wydaje mi się to dziwne. Jakie badania inne mogę wykonać by sprawdzić swój stan zdrowia ? Chodzi o dziwna, nagła, postępująca wadę która sprawiła ze ze zdrowej osoby stałam się osoba z wada wzroku co bardzo utrudnia mi życie. Drugie pytanie to kwestia noszenia soczewek - czy żyłki, w postaci czerwonych żyłek na oczach powstały od noszenia soczewek (np w formie szlaczku, spiralki - w dolnej części oka konkretnie pod dolna powieka ) powstały od noszenia soczewek czy mogły być już wcześniej ? Czy mogą się wchłonąć i zaniknąć ?

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Aby pogłębić diagnostykę okulistyczną należy udać się do kliniki uniwersyteckiej. Takie zmiany mogą wynikać z noszenia soczewek. Wskazane jest przestawienie się przez krótki okres czasu na okulary.