Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z poruszaniem się przy nadwadze

Witam mam 28 lat wazę 96.5 kg przy wzroście 162 cm . Bylam u lekarza rodzinnego z prośbą o skierowanie do poradni leczenia otylosci i niestety lekarz doszedl do wniosku ze jestem szczupla i ze nie potrzebuje pomocy,zbagatelizowal moje problemy zdrowotne. Mam spory problem z poruszaniem się bo bola mnie kostki i kolana.sama nie daje sobie rady z utrata wagi i blagam o pomoc specjaliste.zastanawialam się nad zmniejszeniem zoladka na fnz gdzie mogę uzyskać więcej informacji ?jestem z Olsztyna
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Witam,
Pani masa ciała wskazuje na otyłość i bez wątpienia powinna Pani zająć się tą sprawą. Polecam kontakt z dietetykiem, który przeanalizuje Pani nawyki żywieniowe, ustali dla Pani odpowiednią dietę oraz będzie Panią wspierać w czasie odchudzania. Sposobem na redukcję nadmiernej masy ciała jest odpowiednio zbilansowana dieta połączona z umiarkowaną aktywnością fizyczną (dostosowaną do stanu zdrowia i poziomu nadwagi).
Zapraszam do współpracy ze mną przez internet, szczegóły na stronie: www.gabinet-dietetyczny.com/online.html.
kontakt: klaudia.raczkowska@gmail.com
Jeżeli woli Pani wizyty w stacjonarnym gabinecie, proszę poszukać dietetyka w swoim mieście.
Pozdrawiam,
mgr Klaudia Rączkowska, dietetyk

0

Witam serdecznie,

Pani BMI wskazuje na II stopień otyłości czego nie należy bagatelizować. Należałoby poszukać przyczyny problemu poprzez wykonanie odpowiednich badań oraz analizę dzienniczka żywieniowego i wyeliminowaniu błędów żywieniowych. Zachęcam na dobry początek do wdrożenia zasad racjonalnego żywienia w życie, ruch - odciążająco na stawy działają ćwiczenia na basenie oraz konsultację z dietetykiem, który na pewno zmotywuje i otoczy Panią odpowiednią opieką.

Pozdrawiam

0

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.
Operacja zmniejszenia żołądka nie rozwiąże przyczyn Pani problemu, a co za tym idzie - może Pani ponownie wrócić do otyłości po takiej operacji.

0

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska

Dietetyk medyczny. Absolwentka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy