Problem z poruszaniem się przy nadwadze

Witam mam 28 lat wazę 96.5 kg przy wzroście 162 cm . Bylam u lekarza rodzinnego z prośbą o skierowanie do poradni leczenia otylosci i niestety lekarz doszedl do wniosku ze jestem szczupla i ze nie potrzebuje pomocy,zbagatelizowal moje problemy zdrowotne. Mam spory problem z poruszaniem się bo bola mnie kostki i kolana.sama nie daje sobie rady z utrata wagi i blagam o pomoc specjaliste.zastanawialam się nad zmniejszeniem zoladka na fnz gdzie mogę uzyskać więcej informacji ?jestem z Olsztyna

Mgr Klaudia Wita Dietetyka

Witam,
Pani masa ciała wskazuje na otyłość i bez wątpienia powinna Pani zająć się tą sprawą. Polecam kontakt z dietetykiem, który przeanalizuje Pani nawyki żywieniowe, ustali dla Pani odpowiednią dietę oraz będzie Panią wspierać w czasie odchudzania. Sposobem na redukcję nadmiernej masy ciała jest odpowiednio zbilansowana dieta połączona z umiarkowaną aktywnością fizyczną (dostosowaną do stanu zdrowia i poziomu nadwagi).
Zapraszam do współpracy ze mną przez internet, szczegóły na stronie: www.gabinet-dietetyczny.com/online.html.
kontakt: klaudia.raczkowska@gmail.com
Jeżeli woli Pani wizyty w stacjonarnym gabinecie, proszę poszukać dietetyka w swoim mieście.
Pozdrawiam,
mgr Klaudia Rączkowska, dietetyk

Witam serdecznie,

Pani BMI wskazuje na II stopień otyłości czego nie należy bagatelizować. Należałoby poszukać przyczyny problemu poprzez wykonanie odpowiednich badań oraz analizę dzienniczka żywieniowego i wyeliminowaniu błędów żywieniowych. Zachęcam na dobry początek do wdrożenia zasad racjonalnego żywienia w życie, ruch - odciążająco na stawy działają ćwiczenia na basenie oraz konsultację z dietetykiem, który na pewno zmotywuje i otoczy Panią odpowiednią opieką.

Pozdrawiam

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia. Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia Zdrowia Psychicznego) lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, wg miejscowości.
Operacja zmniejszenia żołądka nie rozwiąże przyczyn Pani problemu, a co za tym idzie - może Pani ponownie wrócić do otyłości po takiej operacji.

Dzień dobry!

Wyeliminowanie błędów żywieniowych oraz ustalenie indywidualnych wskazówek żywieniowych wymaga zebrania dokładnego wywiadu. Zachęcam do bezpośredniej konsultacji z dietetykiem.

Po wskazówki żywieniowe zapraszam na http://diet-coaching.xaa.pl/
Pozdrawiam,
dietetyk Patrycja Sankowska