Problem z poruszaniem się u 85-latki

Moja mama ma 85 lat i do niedawna nie miała problemów z poruszaniem się.W październiku była w sanatorium nad morzem i spacerowała dosyć intensywnie brzegiem morza.Wtedy zaczęły się bóle łydek i zaczęły puchnąć nogi w okolicy kolan. Mama czuje mrowienie w łydkach. Wstępna diagnoza lekarza wskazuje na powiązania dolegliwości z kręgosłupem, na bóle którego mama cierpi już od jakiegoś czasu. Badanie USG Dopplera wypadło pomyślnie.Poziom cukru we krwi-109 mg.Co może dolegać mamie?

Milena Lubowicz

Prawdopodobne, że dolegliwości te związane są z kręgosłupem. Najbardziej niebezpieczna przyczyna czyli zakrzepica kończyn dolnych została wykluczona. Myślę, że warto też zrobić Ekg i sprawdzić stan serca.
Pozdrawiam