Problem z poziomem leukocytów w krwi

Witam serdecznie, proszę o informację o czym mogą świadczyć te wyniki : WBC 13,41 norma 4,00-10,00 NEUT% 48,8 norma 50,0-70,0 LUC% 4,9 norma 0,0-4,0 LYM PH 5,07 norma 1,20-3,80 EOS 0,53 norma 0,00-0,30 LUC 0,66 norma 0,00-0,30 Eozynofilie 6 % norma 0-4 5 dni temu wyniki były troszeczkę lepsze, ale granulocyty segmentowe były na poziomie 48, a dziś są w normie 53 % - norma 50-65. Od 2007 w trakcie prób honorowego oddawania krwi ciągłe problemy z leukocytami. Bardzo proszę o poradę. W środę mam wizytę u lekarza, ale mimo wszystko chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej.

Lek. Marta Hat

Witam! Na podstawie samego, częściowego wyniku badania morfologii krwi trudno jest postawić konkretną diagnozę. W tym celu należałoby uzupełnić informację o odczuwane dolegliwości, samopoczucie w ostatnim czasie (czy występowały jakieś objawy infekcji - ból gardła, katar, kaszel, podwyższona temperatura, problemy z oddawaniem moczu), co oznaczają "problemy z leukocytami", czy wcześniej występowały jakieś objawy, jak prezentuje się pozostała cześć morfologii i czy były wykonywane inne badania. W podanych wynikach podwyższona jest całościowa liczba leukocytów, co zwykle świadczy o infekcji. Przekroczony jest także poziom limfocytów - co sugerowałoby etiologię wirusowa schorzenia. Podwyższony poziom eozynofilów zwykle wskazuje na alergię lub zakażenie pasożytnicze. Sugestie te bez dokładnego obrazu klinicznego nie mają większego znaczenia - należy skonsultować się z lekarzem w środę i wtedy rozwiać swoje wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie!