Problem z prawidłową emisją głosu

Dzień dobry, mam problem z prawidłową emisją głosu. Przy śpiewaniu mam ucisk w gardle, nie mogę poprawić wysokości dźwięku chociaż słyszę że jest nieczysto. Dodatkowo często mam uczucie drapania w gardle.

Witam, powinna Pani skonsultować się z foniatrą. Zaburzenia głosu czyli dysfonie mogą powodować między innymi guzki śpiewacze /głosowe/. Jest to zgrubienie na brzegu fałdów głosowych będące następstwem nadmiernego zwarcia fałdów głosowych w czasie fonacji. Czy w Pani przypadku jest to tylko kwestia nauki prawidłowej emisji głosu czy kwestia zaburzeń głosu, to pytanie do foniatry.