Problem z relacją matki i partnera

Witam. Potrzebuje porady. Byłam z mężczyzną w związku 3lata a znamy się całe życie, niedawno rozstałam się z nim bo nie dałam rady życ w trójkącie z jego matką. ma 25lat, pracuje a matka ciągle ma wpływ na jego życie do tego stopnia że oddaje jej własne zarobione pieniądze. Jako młody chłopiec miał ciągle żal do matki że jest gorszym niekochanym dzieckiem, matka ukrywała przed nim do 20roku życia że jego brat jest przyrodnim bratem żywił do niej za to wręcz nienawiśc. A póżniej to sie zmieniło

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Witam, jeżeli partner będzie potrzebował wsparcia, pomocy, niech skorzysta z konsultacji u psychologa, skorzysta z psychoterapii. Rozumiem że bardzo chce Pani mu pomóc, zrozumieć sytuację, jednak decyzję taką musi podjąć sam. Pozdrawiam serdecznie

Witam serdecznie,

To, co Pani opisała rzeczywiście może być uciążliwe, jeżeli jako partnerka zdaje sobie Pani sprawę z potrzeb miłości partnera ze strony matki w dzieciństwie. Być może teraz - w dorosłości, dzięki takiemu zachowaniu i relacji zależnościowej z matką - otrzymuje to, czego nie potrafiła mu dać przez całe życie. Warto z nim porozmawiać i podsunąć pomysł dotyczący konsultacji psychologicznej (warto by to przepracował).

Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA