Problem z relacjami w rodzinie w problemach

Witam mam trudne relacje z mezem,a wlasciwie chodzi o strone finansowa,mamy dwoje dzieci syn 8lat cqrka 2lata syn jest autysta i pobieram na niego swiadczenia w tym momecie jestem w trakcje zalatwiania orzeczenia o niepelnasprawnosci wiec pieniazki sa wstrzymane i tu jest caly roblem jestem na lasce meza ktqry za nic nie chce dac mi pieniedzy.Wypytuje na co potrzebuje jak bym je przepijala mam dosc takiej sytulacji nasze relacje sa slabe choc on chyba mysli ze dobre,co mam robic prosze o pomoc.

Dzień dobry,

Może Pani rozważyć wspólne z mężem podjęcie psychoterapii małżeńskiej.
Taka forma pomocy w niewielu ośrodkach jest dostępna w ramach NFZ, częściej - prywatnie.

Witam. Na początek proszę spróbować się usamodzielnić finansowo od męża. Jeśli nie może Pani podjąć pracy na pełny etat, proszę spróbować na pół. Dodatkowo proponuje porozmawiać szczerze na ten temat z mężem. Powiedzieć mu jak się Pani czuje i wspólnie znaleźć rozwiązanie dla tej sytuacji, Jeśli nie uda się Wam nawiązać porozumienia, proponuje podjęcie terapii małżeńskiej bądź skorzystanie z mediacji dla małżeńśtw.