Zapytaj lekarza

1 , 0 3 7 , 0 9 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Problem z rodzicem

Witam. Mam duży problem z moją mamą. Moja mama ma 50 lat i przechodzi załamanie. Nie może znaleźć pracy, nie je, chodzi z jednego kąta w drugi kąt, odpala jednego papierosa od drugiego. Mało co się odzywa... mówi tylko, że jest głupia, że się do niczego nie nadaje, że jej nic nie wychodzi. Ostatnio zaczęła mówić, że chyba skończy ze sobą. Zupełnie nie wiem, dlaczego tak się dzieje. Nie wiem, co mam z tym zrobić. Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Szanowna Pani,

objawy przez Panią opisane są bardzo niepokojące. Zachowanie Pani mamy może być spowodowane załamaniem psychicznym, ale także inną chorobą. W tej sytuacji Pani mama powinna jak najszybciej udać się do lekarza psychiatry. Zwłaszcza jeżeli przejawia myśli samobójcze, które stanowią zagrożenie dla życia. Jeżeli pacjent przejawia tendencje samobójcze, istnieje możliwość przymusowego leczenia szpitalnego, w razie gdyby sam nie wyrażał na to zgody.
Łączę pozdrowienia!

Mgr psychologii klinicznej, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy