Problem z równowagą i oddychaniem, duszności, kaszel oraz ból łopatki a nerwica

Witam,od dlugiego juz czasu mam problemy ze stabilnscia rownowaga.Teraz doszly dusznosci tzn niemozliwosc zlapanie glebokiego oddechu co nawet nie pozwala mi zasnac.Niestety pale i pokaszluje.Boli mnie tez prawa lopatka barek sama dokladnie nie wiem.Jestem wrazliwa osoba,mam duzo stresu w zyciu prywatnym.Ostatnie przeswietlenie pluc w sierpniu 2014 bylo ok-wtedy tez mialam problemy z oddychaniem.Jakis miesiac temu robilam spirometrie-bez zastrzezen.Lekarz nie zalecil przeswietlenia.Nerwica?

Dzień dobry,

Nie jest możliwe postawienie diagnozy bez osobistej wizyty u specjalisty.
Stąd - jak najbardziej - namawiam na taką konsultacje u lekarza psychiatry i/lub psychoterapeuty. Pomoc może Pani uzyskać np.: w Poradni Leczenia Nerwic / Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ) lub prywatnie.
W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Dzień dobry, trudno w tym miejscu stwierdzić czy przyczyną pani problemów jest nerwica. Jeżeli fizyczny stan zdrowia nie tłumaczy pani problemów warto zgłosić się na diagnozę psychologiczną. Podczas kilku pierwszych spotkań psycholog oceni pani sposób funkcjonowania, postawi diagnozę i zaproponuje dalsze kroki postępowania. Pozdrawiam.