Problem z samooceną po braku ideału w ojcu

Witam.Mam pytanie do psychologa.Mój ojciec od kiedy pamiętam był mięczakiem,bardzo kocha swoją rodzinę,lecz unika spięć kłótni negatywnych emocji.Usługuję mojej mamie która często to wykorzystuję.Tata jest bardzo oddany rodzinie jest nad opiekuńczy,chce dla dzieci jak najlepiej.Ale to matka rządzi jest odpowiedzialna za kwestie materialne załatwianie spraw.Ona trzyma pieniądze i władzę.Mam 21 lat i niestety ojciec był moim autorytetem myślałem że tak należy postępować.Ale kobiety traktują mnie j

Witam,

Rozumiem, że nie jest Pan zadowolony z tego jak obecnie funkcjonuje i nie podoba się Panu to jaki związek stworzyli rodzice i jaką rolę pełni w tym pana tato.

Jest Pan w okresie życia, w którym może Pan kształtować swoje poglądy dotyczące związku, nie musi Pan powielać wzorców rodzinnych.
Może warto aby zastanowił się Pan nad własną terapią?

Rozumie, że tato nie nauczył Pana stawiania granic kobietom i swoją postawą pokazal Panu, że unikanie konfliktów jest Ok. I tu nie miał racji, jednak proszę nie przekreślać wszystkiego co Pan otrzymał od niego, jako autorytetu. Każdy z nas jest rożny, ma cechy, które warto pielęgnować i wady nad którymi należy pracować. Proszę sobie zrobić bilans, co Pan chce zmienić w kształtowaniu swojej męskości, a co chce Pan zatrzymać. Może w Pana otoczeniu jest inne mądry mężczyzna, który nauczy Pana jak budować kompromis z kobietami, nie będąc uległym, jak kłócić się konstruktywnie i oczekiwać szacunku od kobiet bez przejmowania władczej pozycji, jak Pana mama. Może warto, aby znalazł Pan mężczyznę psychoterapeutę, z którym mógłby się Pan zając tym tematem. Terapia pozwala nauczyć się tego, czego nie ma się szansy nauczyć w domu rodzinnym. Powodzenia