Problem z sutkami

Dzień dobry!
Jestem w 4 miesiącu ciąży. Od urodzenia mam wciągnięte/schowane sutki. Próbowałam je wyciągać i masować, niestety nic to nie dało. Boję się czy, że z tego powodu mogę mieć problemy z karmieniem piersią po porodzie. Od 2 miesięcy stosuję Nipletki. Od kilku dni z moich piersi wypływa pewna substancja (czasami jest przeźroczysta, czasami biała lub żółta).

Co to może być? Czy powinnam już przestać stosowania Nipletek? Czy będę miała przez to problemy z karmieniem piersią? Jeśli nie karmienie to może odciąganie pokarmu przy takich sutkach będzie możliwe?
Proszę i dziękuję za odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam.
Niektóre Panie obserwują tego typu wydzielinę z sutków przy stosowaniu wymienionego przez Panią przyrządu. Jeśli wydzielina nie przeszkadza Pani w użytkowaniu go, to nie ma przeciwwskazań do kontynuowania "wyciągania" brodawek. Jeśli ta terapia nie przyniesie zadowalającego skutku, jest nadzieja że w karmieniu pomoże samo dziecko, wyciągając brodawki podczas ssania. Laktator również może być pomocny, ale nie ma gwarancji, że poskutkuje, jeśli brodawki są mocno wciągnięte.
Pozdrawiam!