Problem z tkanką tłuszczową

Dzien dobry mam problem z tkanką tuszczową nie wiem już co mam robic mam 172 cm wzrostu i waze 72 kg ale mam straszną tkanke tuszczowa pije wode codziennie po 4 litry nie jadam słodyczy jadam chleb czarny nie jadam rzeczy tustych i tak nic nie daje nie wiem już co robic

Witam! 4 litry wody to sporo, być może nawet za dużo. Dość ogólnikowo Pan opisał swój problem. Warto wykonać badanie pomiaru zawartości tkanki tłuszczowej, dzięki temu będzie miał Pan pewność, czy jest jej za dużo. Poza tym zmniejszenie tkanki tłuszczowej gwarantuje zdrowa dieta w połączeniu a aktywnością fizyczną a o tym nic Pan nie wspomniał.

Witam! Ubytek masy ciała powinien mieścić się w granicy 0,5-1,0 kg tygodniowo. Dokładne, indywidualne zalecenia żywieniowe mogą być podane po zebraniu wywiadu żywieniowo-chorobowego. Polecam zastosować zasady prawidłowego żywienia i na stałe wprowadzić je do swojego życia. Wskazówki żywieniowe znajdują się na mojej stronie www.diet-coaching.xaa.pl zapraszam do jej odwiedzenia oraz zadawania pytań. Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

Mgr Anna S Dietetyka

Witam, bardzo ciężko stwierdzić dlaczego nie może pani sobie poradzić z tkanką tłuszczową. Może je pani nieregularnie, może pojawia się w diecie za dużo węglowodanów (np. słodkie płatki śniadaniowe, słodzone napoje, ryże, makarony, ziemniaki, za dużo owoców, dodatki typu ketchup, majonez). Eliminacja słodyczy, chleba i tłustych rzeczy często nie jest wystarczająca. Przydałaby się analiza pani jadłospisu i nawyków żywieniowych, aby wyłapać ewentualne błędy. Super, że pani pije dużo wody. Co mogę na szybko poradzić.
Śniadanie - do godziny po wstaniu, kolacja 2-3 godziny przed snem, reszta posiłków co 2-3 godziny. Dużo warzyw, najlepiej do każdego posiłku, owoce max 1-2 dziennie, kolacja już raczej białkowo-warzywna. W razie problemów zapraszam do kontaktu, służę pomocą.

Witam serdecznie,

Problem może tkwić w źle zbilansowanej diecie. Na chwilę obecną ciężko jest mi określić prawidłowość Pani jadłospisu. Jeżeli byłaby Pani zainteresowana jego analizą to można wysłać mi na maila opis przykładowego dnia - co Pani dokładnie jada, w jakich ilościach, jak często itp a ja prześledzę to i wskażę ewentualne błędy. Zachęcam też do aktywności fizycznej. Wspomnę też że pije Pani zbyt dużo wody, zalecam od 15 do 2l. Ważne też aby posiłki były spożywane regularnie w odstępach 2,5-3godz. Śniadanie powinna Pani zjadać zaraz po przebudzeniu a kolację około 3h przed snem.

kontakt: joanna.wasiluk@o2.pl

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam serdecznie,
Na początku warto by było się zorientować ile dokładnie ma Pan tej tkanki tłuszczowej i przypatrzeć się jak Pan się żywi na co dzień. Ten skrót zjadanych i nie jedzonych rzeczy nie wiele mówi, dlatego serdecznie zapraszam do kontaktu. Czasem wystarczą niewielkie modyfikacje sposobu żywienia aby uzyskać zamierzony rezultat.
Pozdrawiam,
Małgorzata Ledwoń