Problem z układem moczowym i prostatą

Witam. Mam 39 lat do tej pory nie miałem żadnych problemów związanych z z układem moczowym szeroko rozumianym.  I nagle, właściwie od trzech dni pojawiły się kłopoty z oddawaniem moczu tzn. następuje to przy sporym wysiłku. Po zgłoszeniu sie do urologa otrzymałem skierowanie na USG przewodu moczowego i prostaty (BPH+Prostatits) oraz na badanie laboratoryjne (PSA-antygen prostaty-markery nowotworowe). Po badaniu per rectum wypowiedź urologa była wymijająca. I właściwie moje zapytanie dotyczy ostatniego badania laboratoryjnego. Czy już mam się obawiać wielkich problemów, czy może jest to normą jeżeli chodzi o temat urologii? Tak jak wcześniej pisałem nigdy nie było problemów, a z tego co można przeczytać w sieci,wypowiedzi są tak różne, więc nie wiem co o tym sądzić. Pozdrawiam Rafał.

MĘŻCZYZNA, 39 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Wynik badania "(BPH+Prostatits)" oznacza, że stwierdzono u Pana obraz odpowiadający łagodnemu przerostowi prostaty (BPH) i zapaleniu prostaty (Prostatitis). Jak sama nazwa wskazuje łagodny przerost prostaty nie jest czymś specjalnie groźnym. Jednakże w każdym wypadku powiększenia prostaty należy wykluczyć obecność nowotworu. Jest to rutynowe postępowanie, więc proszę się nie niepokoić. Polecam artykuły zamieszczone na naszym portalu - w sposób rzetelny przybliżają tematykę chorób prostaty (także BPH), diagnostyki i leczenia. 

Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty