Problem z ułożeniem sensownych wypowiedzi i agresja słowna

Nie moge kompletnie paru zdan sensownych powiedziec, mowie od rzeczy by tylko mowic, ale kompromituje sie na kazdym kroku. Moja rozmowa to strzepki nielogicznych zdan, co tak wkurza chlopaka, ze zaczela sie agresja slowna. w domu bylo tak samo, wciaz tylko wyrzuty do rodziny, ze jestem niezaradna, chora psychicznie lub uposledzona umyslowa bardzo ciezko.

Dzień dobry,

Proszę skorzystać z konsultacji u psychologa/psychoterapeuty i podjąć ewentualnie psychoterapię ... Pani problemem nie jest nieumiejętność przekazywania treści, a raczej tworzenie i funkcjonowanie w bliskich dla Pani relacjach (rodzina, partner), które nie są dla PANI satysfakcjonujące.

Ważne pytanie to od kiedy pojawiają się objawy? I czy wcześniej doświadczała Pani czegoś podobnego?
Konsultacja psychiatryczna pomoże ustalić przyczyny, a tym samym wyznaczy ścieżkę leczenia. Zachęcam do działania.

Witam,
problem z sensowym ułożeniem wypowiedzi może mieć wiele źródeł, może mieć podstawę na przykład w niskiej samoocenie, lękiem przed oceną, co może także skutkować lękiem społecznym. Co stanowi dodatkową trudność przy wypowiedziach w sytuacjach społecznych. Warto skonsultować się z psychologiem, szczególnie, ze dodatkowo pojawia się agresja ze strony partnera, także przekaz rodzinny nie jest dla Pani zdaje się pozytywny, wręcz przeciwnie. Jest wiele miejsc gdzie może Pani szukać pomocy,bo sprawa zdaje się dość złożona, w razie dodatkowych pytań czy wątpliwości proszę o kontakt indywidualny na maila (adres na stronie gabinetu). Pozdrawiam