Problem z utrzymaniem erekcji

Witam, mam 38 lat i od ponad roku miewałem lekkie stany nadciśnienia tętniczego, objawiające się po sytuacjach, ogólnie mówiąc, stresowych. Lekarz przepisał mi lek na pierwotne nadciśnienie tętnicze i problemy z utrzymaniem wzwodu pojawiały się, choć nie za każdym razem, częściej wieczorami. Rano natomiast jest wszystko okej, jak przedtem. Reasumując, samoistne nocne i poranne wzwody są okej, natomiast jak kochamy się z żoną późnym wieczorem lub nocą, to często po paru minutach lub dłużej napięcie członka spada do 50% i zdarza się, że mam kłopoty z uzyskaniem wytrysku. Próbowałem zastosować leki na erekcję, te "trzy sławne na receptę" i erekcja jest potężna i pełna do końca, ale chyba nie o to chodzi, żeby szczupły, wysportowany, niepalący człowiek musiał stosować te leki. Tym bardziej, że się po nich nie za dobrze czuję, więc kończę moim pytaniem - co jest przyczyną tych na razie małych problemów? Czy tabletki na nadciśnienie mogą tak wpływać na organizm, czy może to, że za dużo o tym myślę podczas zbliżenia z żoną? Jeszcze dwa lata temu erekcja była jak skała, starzeje się????????? Pozdrawiam gorąco.
38 LAT ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie,

stres i rozmyślanie o swoim problemie może być odpowiedzialne za Pana dolegliwości, ale dużo bardziej prawdopodobne wydaje mi się, że jest to działanie uboczne leków przeciwnadciśnieniowych. Proponuję Panu najpierw udać się do lekarza, który ustawiał Panu leczenie nadciśnienia, i poprosić go o zmianę leków na inne, nie powodujących takich dolegliwości.