Problem z wszawicą u dziecka

Dobry wieczór mam porobrem z wszami u curki ma bardzo dułuie włosy i geste próbowałam octem wyczesywałam grzebykiem i również kupowałam SORA forte od wszawicy i nic czyli żadnych posempuw proszę o pomoc.

Milena Lubowicz

No niestety pozbycie się wszy jest niezwykle trudne, szczególnie przy długich i gęstych włosach. Na aktywną wszawicę polecane są specjalne preparaty dostępne w aptece. Kolejnym problem jest pozbycie się gnid. Najlepszym sposobem na to jest wyczesywanie ich bardzo gęstym grzebieniem, na który nałożona jest wata nasączona octem, a następnie dokładne umycie włosów. Oczywiście proszę pamiętać, że po każdym czesaniu należy dokładnie umyć wszystkie użyte szczotki czy też grzebienie. Przy długich i gęstych włosach rzeczywiście jest to bardzo mozolna praca, ale niestety nie ma łatwiejszego sposobu.
Pozdrawiam