Problem z wybudzaniem z narkozy u 4-latki

Córka 4 letnia miał problem z wybudzenie się z narkozy po operacji usunięcia migdałków. Obudziła się po 5 godzinach. W wypisie lekarz napisał ze podejrzewa blok nerwowo mięśniowy. Neurolog powiedział mi że córka się prawidłowo rozwija i to nie to. Proszę o poradę co mogło być przyczyną problemu i jakie powinnam wykonać badania?

Witam!
Proszę pani, dzieci wybudzają się różnie długo w zależności jak reagują na środki znieczulenia ogólnego. Blok nerwowo-mięśniowy do operacji usunięcia migdałków jest wywoływany przez środki zwiotczające i celowo go wywołujemy, żeby operator miał lepsze pole do operacji, więc albo pani źle zrozumiała anestezjologa, albo neurolog też nie wiedział co to jest, albo jedno i drugie. Reakcja pani córki mogła być wywołana przez dużą ilość środków użytych do znieczulenia - może pani córka jakoś opacznie reaguje na leki, a później długo one działają, to się zdarza. Po drugie pani córka może mieć inną budowę złącza nerwowo-mięśniowego, które powoduje, że środki zwiotczające takie jak np. sukcynylocholina wywołują u niej długi blok nerwowo-mięśniowy i o to prawdopodobnie chodziło anestezjologowi. Natomiast mimo istnienia innej budowy tego złącza pani córka będzie się rozwijać normalnie, ale przy kolejnym znieczuleniu ogólnym taka informacja powinna być podana anestezjologowi.
Pozdrawiam.