Problem z wychowaniem dziecka partnerki

witam mam problem zwiazany z synem mojej nazeczonej (nie jestem prawnym opiekunem) zwiazany z jej mama która poprzez wymyslanie bzdur na mój temat doprowadza do ciagłych awantur w kturych uczestniczy dziecko.gdy zauwazyła ze w domu zaczeli igorowac jej zmyslone chistoryjki posunela sie dalej i zaczeła namawiac dziecko 7-letnie do mówienia nieprawdy wobec mnie i jego mamy obiecujac mu rózne żeczy.a niedawno zastraszyla dziecko ze jak ja przyjade do jego dziadka to mnie "za*** trzema nożami"
MĘŻCZYZNA, 42 LAT ponad rok temu

Wychowanie a pewność siebie

Nie do końca rozumiem, czy ma Pan problem z dzieckiem czy z jego babcią? Wnioskuję, że matka partnerki Pana nie akceptuje. A co na to narzeczona? Jaka jest jej relacja z mamą?

Jeżeli traktuje Pan partnerkę i przyszłość z nią poważnie, warto wybrać się na konsultację rodzinną do psychologa, psychoterapeuty. Samo pójście razem da wyraz temu, że chcecie we trójkę funkcjonować jako rodzina, spójna i niezależna (m.in. od "teściowej"). Psycholog podpowie Państwu, jak pomóc dziecku w trudnej sytuacji - ono kocha i mamę, i babcię, może także Pana, ale "nie wie" wobec kogo ma być lojalne i posłuszne. Może to powodować wiele problemów emocjonalnych u niego i wychowawczych u Państwa.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

0
Psycholog
33 poziom zaufania

Warto byłoby w tej sytuacji zawiadomić policję lub MOPS, ponieważ jeśli takie sytuację które Pan opisuje mają miejsce są to poważne nadużycia.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty