Problem z wypadającymi plombami

Witam, mam problem z wypadającymi plombami. Czy normalne jest, że plomba nie wytrzymuje nawet tygodnia i wypada? Podobnie działo się z "lekarstwem" w zębie. Leczenie zębów na NFZ. Mam niestety sporo zębów poplombowanych, ale nigdy takiego problemu nie miałam. Pani dentystka stwierdziła, że to wina dziąsła, które wypycha plombę i już dziąsło przy jednym zębie miałam "wypalane".Teraz mam ten sam problem z drugim zębem. Dentystka ma rację, czy lepiej zmienić specjalistę?Z góry dziękuję za odpowiedź

Ciężko odpowiedzieć na Pani pytanie nie widząc stanu w jamie ustnej. Musi Pani wziąć pod uwagę również fakt, że plomby zakładane w ramach NFZ są innymi materiałami niż światłoutwardzalne kompozyty i w wielu sytuacjach nie ma dla nich odpowiednich warunków.

Witam.To nienormalnie ze plomby wypadaja.Jezeli dziasla wypychaja je,to trzeba wydluzac koronowa czesc zeba/Acces flap/i przeksztalcac ubytek poddziaslowy w naddziaslowy,a nie wypalac dziasla bo i tak odrosnie.Pozdrawiam.